انتخاب نرم کننده مناسبروش شستشوی موهای وِزوزی با روش شستن موهای صاف متفاوت است. برای داشتن موهایی زیبا و درخشان، باید به طور مرتب با شامپوی مناسب موی خود، آنها را شستشو دهید. همچنین لازم است برای هر نوع مو، از نرم کننده مخصوصی استفاده کنید. مطالعه این مقاله، می تواند راهنمای خوبی در انتخاب نرم کننده مناسب موی شما باشد.

از محصولات مناسب موهای رنگ شده، استفاده کنید
در صورتی که موهایتان را رنگ کرده اید، سعی کنید از شامپو و نرم کننده مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. این کار باعث می شود رنگ موهایتان برای مدت طولانی تری زیبا و درخشان باقی بماند.
هنگام استفاده از نرم کننده مو، به برچسب روی آن توجه کنید، و دقت داشته باشید که بر روی آن برچسب "محافظ رنگ مو"، "متناسب با موهای رنگ شده" یا " بدون سولفات" درج شده باشد. این نوع از نرم کننده ها، از موهای رنگ شده در مقابل عواملی مانند شستشو یا سشوار و حالت دادن مو (دو عامل اصلی که باعث می شوند رنگ مو کمرنگ شود یا از بین برود) محافظت می کنند. به علاوه، محصولات محافظ در برابر UVA یا UVB، می توانند از موهای رنگ شده در مقابل نور خورشید محافظت کنند.

از چه نوع نرم کننده ای استفاده می کنید؟
استفاده از نرم کننده، می تواند موها را پرپشت یا کم پشت (کم حجم تر) نشان دهد. اگر موهای پرپشتی دارید، باید از نرم کننده قوی استفاده کنید که موهای وِزوِزی یا پُرپشت را کم حجم تر کند.
اما در صورتی که موهای شما صاف است، لازم است از نرم کننده ملایم تری استفاده کنید. اگر موهای شما بسیار صاف و لطیف است و به اشتباه نرم کننده هایی که موهایتان را صاف و نرم می کند، استفاده کنید، موهایتان چرب، بسیار لَخت و مرده به نظر خواهند رسید.

اگر موهای تان خشک است، از شامپوی تقویت کننده استفاده نکنید
 تقویت کردن موهای خشک، کار اشتباهی است. اگر به اندازه کافی، رطوبت به موهای شما نمی رسد و موهای خشکی دارید، استفاده از شامپوی تقویت کننده کمکی نمی کند. استفاده از شامپوی تقویت کننده برای موهای خشک، مثل این است که خیلی تشنه باشید و در این وضعیت، کباب بخورید.
موهای خشک و آسیب دیده، باید هر روز با استفاده از نرم کننده، مرطوب شوند. حداقل یک بار در هفته، با استفاده از نرم کننده های بدون نیاز به شستشو، باید موهای خشک شده را احیاء کنید و به آنها جان ببخشید. همچنین مهم است که از نرم کننده ای که خریداری کرده اید، درست استفاده کنید. 

جهت استفاده صحیح از نرم کننده ها، باید مراحل زیر را دنبال کنید:
- ریشه های مو را با شامپو بشویید.
- سپس به انتهای موها (قسمتی از موها که آسیب دیده اند) نرم کننده بزنید.
- در موارد خاصی ممکن است نیاز باشد به پوست سرتان هم نرم کننده بزنید (در موارد خیلی خاص نه همیشه)
- با شانه دندانه درشت، موها را شانه کنید تا همه قسمت های مو به نرم کننده آغشته شوند.  
 
UP