خواص آووکادو برای پوست و مو


 
خواص غذایی آووکادو شگفت انگیز است. 100 گرم یعنی حدود دو-سوم یک آووکادوی متوسط، حاوی مواد مغذی زیر است:
 

ماده غذایی

در هر 100 گرم آووکادو

درصد نیاز روزانه (توصیه شده توسط سازمان جهانی غذا و دارو)

ویتامین K

21 میکروگرم

26 درصد

فولات

81 میکروگرم

20 درصد

پتاسیم

485 میلی گرم

14 درصد

ویتامین C

10 میلی گرم

17 درصد

ویتامین B6

26/0  میلی گرم

13 درصد

نیاسین

7/1 میلی گرم

9 درصد

ریبوفلاوین

13/0 میلی گرم

8 درصد

منیزیوم

29 میلی گرم

7 درصد

ویتامین E

2 میلی گرم

7 درصدویتامین ها و املاح دیگری مانند تیامین، روی، فسفر، آهن و لوتِئین نیز در آووکادو موجود هستند. مهم تر از همه در یک عدد آووکادو، 7 گرم فیبر، 13 گرم چربی سالم وجود دارد. این میوه فاقد کلسترول است و در هر عدد آووکادو، کمتر از 1 گرم شکر وجود دارد. شما می توانید با گنجاندن آن در وعده های غذایی خود، رژیم غذایی سالمی داشته باشید.
آووکادو برای پوست سودمند است
مصرف آووکادو باعث می شود زیباتر به نظر برسید. پوست شما در معرض اشعه های خورشید آسیب می بیند و با افزایش سن دچار چین و چروک می شود. تحقیقات حاکی از آن است که خوردن آووکادو یا مصرف موضعی آن بر روی پوست، می تواند از اثرات تخریبی اشعه فرابنفش در پوست جلوگیری کند. اثرات تخریبی اشعه فرابنفش می تواند منجر به تخریب DNA شود، اما خوردن سبزیجاتی مانند آووکادو که حاوی کاروتنوئید هستند، از تخریب  DNA پوست جلوگیری می کند.
تخریب DNA به مرور زمان می تواند منجر به سرطان پوست، ایجاد لکه های تیره، نازک شدن پوست و از دست دادن خاصیت ارتجاعی آن شود. با مصرف آووکادو بدون اینکه بخواهید برای خرید انواع سرم ها و کرم ها هزینه کنید، پوست شما جوان می ماند.


آووکادو، موها را تقویت می کند
آووکادو موها را تقویت کرده و آنها را سالم نگاه می دارد. شما می توانید آووکادو را به عنوان میوه بخورید یا روغن آن را به موهای خود بمالید. روغن آووکادو غنی از مواد غذایی زیر است:
- آنتی اکسیدان ها
- مواد معدنی
- اسیدهای چرب ضروری
- بیوتین
- ویتامین های A و B5 و E

استفاده از روغن آووکادو، موها را تقویت و بازسازی کرده و آنها را مرطوب نگاه می دارد. مواد معدنی موجود در روغن آووکادو، غشای موها را می پوشاند، از شکسته شدن آنها جلوگیری می کند و باعث می شود نرم تر و درخشان تر به نظر برسند. موهای سالم و درخشان، منعکس کننده رژیم غذایی شماست و مصرف آووکادو به شما کمک می کند پوست و موهای زیباتری داشته باشید.
 
UP