روش های باور نکردنی برای کاهش چین و چروک

 
مراقبت های اولیه پوستی را اعمال کنید
اگر واقعا می خواهید پوستتان جوانتر به نظر رسد، باید ابتدا از موارد ضروری زیر شروع کنید:
از نور خورشید دوری کنید
کرم ضد آفتاب با پوشانندگی مناسب استفاده کنید
در مقابل نور خورشید، لباس های پوشیده به تن کنید
سیگار نکشید
کرم مرطوب کننده استفاده کنید

به پشت بخوابید
زمانی که شما هر شب در یک وضعیت ثابت می خوابید، چین و چروک هایی که در خواب بر روی پوست ظاهر می شوند، عمیق تر شده و به خطوطی تبدیل می شوند که در هنگام بیداری نیز ناپدید نمی شوند. خوابیدن به پهلو منجر به بروز خطوط چین و چروک بر روی گونه و چانه و خوابیدن بر روی شکم موجب خطوط روی پیشانی می شوند. 

بیشتر ماهی سالمون بخورید
ماهی سالمون (و سایر ماهی های آب سرد) منبع مغذی پروتئین است کهیکی از اصلی ترین ارکان پوست خوب  می باشد.  این ماهی همچنین دارای مقادیر کافی اسیدهای چرب امگا 3 است. به گفته کارشناسان، مقادیر کافی اسیدهای چرب، پوست را تغذیه و آن را شاداب و جوان حفظ نموده و به کاهش چین و چروک ها کمک می کند. 

برای دید بهتر، چشم های خود را تنگ نکنید، عینک بزنید
هر حالت بیانی توسط اندام های صورت که به طور متناوب تکرار شود (مانند تنگ کردن چشم ها) ماهیچه های صورت را به کار بیشتری وا می دارد و شیارهایی را در زیر سطح پوست به وجود می آورد. این شیارها در نهایت به چروک های روی پوست تبدیل می شوند. بنابراین چشم های خود را کاملا باز نگه دارید: در صورت نیاز از عینک استفاده کنید و استفاده از عینک  ضد آفتاب را الویت خود قرار دهید زیرا در مقابل نور خورشید از پوست دور چشم محافظت نموده و از جمع کردن چشم ها جلوگیری می کند. 

از کرم‌های آلفا - هیدروکسی اسید( AHA ) استفاده کنید
این اسیدهای طبیعی، لایه خارجی سلول های مرده را دور می کنند. بدین ترتیب به کاهش منافذ، خطوط ریز و چین و چروک های سطحی به خصوص در اطراف چشم کمک می کند. انواع قوی تر این اسیدها ممکن است در افزایش کلاژن سازی پوست موثر باشند. کلاژن، نوعی از پروتئین است که پوست شما را قوی و مستحکم می سازد. مصرف این اسیدها ممکن است پوست شما را به نور خورشید حساس تر کند، پس هر روز کرم ضد آفتاب استفاده کنید. 

صورت خود را زیاد نشویید
شست و شوی صورت، رطوبت و چربی طبیعی که از بروز چین و چروک ها جلوگیری می کند را از بین می برد. اگر زیاد صورت خود را بشویید، در حقیقت لایه محافظ آن را از بین می برید. برای شست وشو از صابون های مرطوب کننده یا انواع ژل و کرم پاک کننده استفاده کنید.  

ویتامین سی را فراموش نکنید
برخی از مطالعات دریافته اند که کرم های حاوی ویتامین سی می توانند مقدار کلاژنی که پوست می سازد را افزایش می دهند. ویتامین سی از پوست در مقابل آسیب های ناشی از UVA و UVB نور خورشید محافظت می کند و به کاهش قرمزی، لکه های سیاه و جلوگیری از ناهماهنگی رنگ پوست کمک می کند. شما باید از یک محصول مراقبتی با نوع درست ویتامین سی استفاده کنید. شاید ال اسکوربیک اسید بهترین درمان برای چین و چروک های دور چشم باشد. همچنین ممکن است در مواد تشکیل دهنده کرم ضد آفتاب خود نام آسکوربیل پالمیتات را مشاهده کنید. 

سویا، لایه محافظی برای پوست 
سویا می‌تواند علاوه بر بهبود ظاهری پوست شما، از آن محافظت نیز کند. مطالعات نشان می دهند که گذاشتن ماسک سویا بر روی پوست یا مصرف مکمل های خوراکی آن (نه تنها مصرف خود سویا) ممکن است به حفاظت و حتی التیام برخی از آسیب های ناشی از نور خورشید کمک کند. این ماده در بهبود ساختار، استحکام و حتی رنگ پوست شما موثر می باشد. 

به جای قهوه، شکلات داغ بنوشید
یک نوشیدنی ضد چروک خوشمزه بنوشید. یک مطالعه نشان می دهد که کاکائو با دارا بودن مقادیر زیاد دو آنتی اکسیدان (اپی کاتکین و کاتکین) از صدمات ناشی از نور خورشید محافظت می نماید، خونرسانی به سلول های پوست را بهبود می بخشد، رطوبت پوست را حفظ می نماید و موجب نرم تر و صاف تر شدن پوست می گردد.  
 
 
UP